Logo

language:

PL EN
Klawisze

 

Tomasz Filipczak – ur. 1 IV. 1974 roku w Legnicy.

Szkołę Muzyczną II stopnia ukonczył w Kaliszu w klasie fortepianu mgr. Krystyny Bujakiewicz. W Kaliszu też skończył Technikum Budowy Fortepianów. Kolejne doświadczenia muzyczne zdobywał na Śląsku. Ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Kompozycji i Aranżacji Katowickiej Akademii Muzycznej w klasie Andrzeja Zubka.

Jeszcze w czasach nauki w Kaliszu rozpoczął współpracę z Kaliskim Teatrem jako akompaniator i korepetytor( Ania z Zielonego wzgorza, Tylko we Lwowie, Parady).

Jest laureatem wyróżnienia X - ego Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Kaliszu.

 W latach 1996-1999 współpracował z Teatrem Rozrywki w Chorzowie gdzie pracował jako pianista w tamtejszej orkiestrze. Na potrzeby różnych produkcji tamtejszego teatru współpracował z nim także jako aranżer.

 Po ukończeniu studiów rozpoczął sie jego “warszawski” okres działalnosci muzycznej. Rozpoczal wspolprace z  Teatrem Muzycznym Roma jako pianista(Crazy for You, Miss Saigon, Piotrus Pan, Koty,) oraz dyrygent - "Miss Saigon" i "Piotruś Pan".)

 Kolejnym teatrem, z którym podjął współpracę był i do dzisiaj jest Teatr -  Studio Buffo, w którym pracuje jako pianista oraz współaranżer tamtejszych produkcji.

 Brał udział w wielu telewizyjnych programach i koncertach. M.in.: Wieczór z Jagielskim, „Europa Pa Pa” – finałowy koncert Festiwalu Sztuki Estradowej W-wa 2000.

Jest autorem większości aranżacji przedstawienia "Niedziela na Głównym" - Koncertu Galowego Festiwalu Piosenki Aktorskiej- Wrocław 2001.

 Był kierownikiem muzycznym wyborów Miss Polonia 2004 oraz  wielu koncertow i programow telewizyjnych, m.in.: Cierniewski Symfonicznie Rzeszow 2003,  Rewia Sylwestrowa 2005 TVP1,  Sopocki Kabareton, Taniec z Gwiazdami V edycja, Przebojowa Noc(TVP 1), Zlota Sobota (TVP 1). Pisał aranźacje do Sopot Festiwal(2006). W latach 2008-2009 był kierownikiem muzycznym poszczególnych  koncertów podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu- 2008 - "Dobre bo O(polskie)"; 2009 - "Debiuty": 2010 - "Debiuty', "Serialowy Przebój Lata", "Piosenka jest dobra na wszystko".

  Jest autorem części muzyki do Show Tanecznego Opentaniec, którego premiera miała miejsce na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Teatru Wielkiego w Warszawie

 Skomponował muzykę do spektaklu  Czerwony Kapturek, ostateczne starcie - premiera  Grudzien 2007 r w Teatrze na Woli w Warszawie

        Jest autorem muzyki i opracowania muzycznego do kilku  filmów dokumentalnych, m.in:

„A zaczęło się na wschodzie”, oraz „Solidarność – od Zimnej Wojny do Zjednoczenia z Europą”

 Zrealizował jako producent muzyczny wiele plyt, m.inn. : „Tango 3001“ – z piosenkami Astora Piazzolli, Krajewski Smooth Jazz – Tomasz Filipczak&Piotr Rodowicz,  Robert Janowski - "Song.pl", "Osiemdziesiąte.pl",  Janusz Radek - "Dziwny Ten Świat", ?Gdzieś-po-między", " Z ust do ust", Irena Santor - "Kręci mnie ten świat" 

 Jest członkiem zespolu Roberta Janowskiego oraz Janusza Radka

 Współpracuje z wieloma muzykami  w okazjonalnych składach.